تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

قرارداد ساخت ۱۰ دستگاه لوکوموتیو باری مدل پارس ۳۳

IMG 20190612 WA0008

IMG 20190612 WA0007

IMG 20190611 WA0014

قرارداد ساخت ۱۰ دستگاه لوکوموتیو باری مدل پارس ۳۳ بین این واحد تولیدی با شرکت تجهیزات .ناوگان ریلی البرز نیرو به ارزش ۱۲ میلیون یورو منعقد شد
«به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس به نقل از مدیر عامل شرکت این قرارداد پس از تولید و تحویل موفقیت آمیز ۸۰ دستگاه لوکوموتیو باری و مسافری با فناوری شرکت آلوستوم فرانسه و ۲۵ دستگاه لوکوموتیو مانوری شرکت کراس مافایی، در شرکت واگن پارس منعقد شد.

مهندس مختاری پس از اعلام این خبر ادامه داد: تولید این ۱۰ دستگاه لوکوموتیو باری مدل پارس ۳۳ به قدرت ۳۳۰۰ اسب بخار در مدت زمان ۱۵ ماه با شرکت تجهیزات ناوگان ریلی البرز منعقد شده و تولید این واگن‌ها در مرحله نخست این قرارداد ۲۵ درصد و به تدریج تا ۵۰ درصد بومی سازی می‌شود.
وی بیان کرد: ارزش مالی این قرارداد ۱۲ میلیون یورو است و شاسی، مخزن سوخت، کابین راننده و تجمیع لوکوموتیوها در این شرکت تولید و نصب می‌شود و در این طرح امکان نوسازی شاسی و پلت فرم لوکوموتیوهای موجود در کشور به تعداد بیش از ۳۰۰ دستگاه میسر می‌شود.
مختاری اظهار داشت: لوکوموتیوهای مذکور مدل ارتقا یافته لوکوموتیو "جی. ام" مجهز به سیستم میکروپروسسور و کنترل گاورتر الکتریکی و سیستم خنک کننده تقویت شده است که این مهم بهره برداری بالاتر و مصرف پایین‌تر سوخت را به دنبال دارد.
ایشان افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، این قرارداد بیش از ۱۲ میلیون یورو صرفه جویی ارزی دارد و در صورت اجرای مراحل بعدی که تولید بیش از ۳۰۰ دستگاه برنامه ریزی شده، اشتغال زایی چشمگیری را به دنبال دارد.
شرکت واگن پارس واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.
این شرکت در سال ۱۳۵۴ در اراک آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.
کارگاه‌های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.
این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.
تا کنون ۱۲ هزار انواع واگن باری (نیمی از واگن‌های باری کشور)، ۴۰۰ دستگاه واگن مسافربری و ترنست و ۳۰۰ واگن مترو در شرکت واگن پارس تولید شده است.