تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

بازدید جناب آقای مهندس مقدسی ، نماینده مجلس شورای اسلامی از کارخانه واگن پارس

IMG 2998

 به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس نماینده مردم اراک ،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی از حمایت همه جانبه مجلس و دولت از شرکت واگن پارس در راستای نامگذاری سال با عنوان " حمایت از کالای داخلی " خبر داد.
مقدسی افزود : شرکت واگن پارس با تلاش شبانه روزی کارگران زحمتکش و خدوم و تدابیر مدیران مجموعه و همکاری های مسئولین در سال 96 توانست به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کند که این حرکت روبه جلو بسیار قابل قبول بوده ولی در عین حال کافی نیست. و باید با افزودن میزان حمایت ها در مجلس و دولت از حداکثر توانایی و قابلیت های این شرکت بزرگ استفاده نماییم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به برنامه های کوتاه و بلند مدت در برنامه های توسعه دولت برای افزایش خطوط ریلی ادامه داد: در حال حاضر 12000 کیلومتر ریل راه آهن در کشور وجود دارد که طبق برنامه ها باید سالی 1000 کیلومتر به این خطوط اضافه گردد. بازای هر کیلومتر خط راه آهن سیستم حمل و نقل نیازمند دو دستگاه واگن می باشد که با در نظر گرفتن استهلاک واگن های قدیمی تر و جایگزین کردن آنها با واگن های نو نیاز به شرکت های تولید کننده چون واگن پارس بیش از پیش خواهد بود.در همین راستا ما موافق استفاده از ظرفیت های خارج از کشور بعنوان تامین کننده منابع نه صادر کننده واگن مستعمل و مستهلک هستیم.و بسیار خوب خواهد بود که شرکت هایی مثل واگن پارس طرفین قرارداد این شرکت ها بوده که بتوانند علاوه بر تامین منابع تکنولوژی وفناوری جدید را نیز وارد کند.

در پایان جانشین مدیرعامل شرکت واگن پارس و مدیر کارخانه ضمن تشکر از حمایت هایی که تا کنون از شرکت واگن پارس شده و این شرکت را روی ریل توسعه قرار داده سال کاری 97 را بسیار خوب پیش بینی کرد و از قرارداد های قطعی شده 500 دستگاه واگن باری ؛ 19 دستگاه واگن مسافری و قراردادهای در حال مذاکره 400 دستگاه واگن باری و 33 دستگاه واگن مسافری خبر داد.