تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

گزارش بازدید معاون وزیر صمت از کارخانه واگن پارس و افتتاح نمایشگاه صنعت استان مرکزی

 

به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس، روز پنج شنبه مورخ 98/8/9 این شرکت میزبان سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت آقای مهندس نیارکی، آقای فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری،آقای حاجی پور ریاست سازمان صنعت معدن تجارت و مسئولین سازمان گسترش بود.ایشان ضمن بازدید از خطوط طراحی و تولید شرکت واگن پارس با حضور در محل نمایشگاه های بین المللی غرب کشور علاوه بر افتتاح سیزدهمین نمایشگاه صنعت، معدن و ابزارآلات کشور از غرفه های این نمایشگاه خصوصا غرفه شرکت واگن پارس بازدید نمودند.

 

نشست هم‌اندیشی فعالان صنعت ریلی استان مرکزی عصر پنجشنبه مورخ 98/8/9 برگزار شد و در این نشست مهندس نیارکی از شرایط ویژه استان مرکزی در بهره مندی از قابلیت های ریلی گفت و افزود: بر اساس برنامه ‌ریزی و طرح‌های پیش‌بینی شده، افزایش ۹۵ درصدی ساخت واگن‌های باری مورد نیاز صنعت ریلی کشور از سوی صنایع داخل در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و با توجه به تولید ۶۵ درصد واگن‌های مسافری مورد نیاز صنعت ریلی کشور از سوی شرکت‌های داخلی ، برنامه‌هایی برای افزایش تعمق ساخت این واگن‌ها در داخل پیش‌بینی شده است.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ۵۶ درصد واگن‌های متروی شهری نیز در داخل کشور تولید شده و با توجه به ظرفیت‌های مناسب کشور در این حوزه، بهره‌گیری از آن‌ها برای بومی‌سازی واگن‌ها در دستور کار دولت قرار دارد. همچنین ۵۰ درصد لوکوموتیوهای مورد نیاز صنعت ریلی کشور به دست متخصصان و تولیدکنندگان داخلی، تولید و ساخته می‌شود.
صادقی نیارکی افزود: پس از ساخت نمونه اولیه، بر اساس قرارداد تکمیلی بیش ۴۰۰ دستگاه واگن‌های متروی هفت واگنه در کشور ساخته خواهد شد.