تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

تولید لکوموتیو پارس-۳۳ در داخل کشور

p291محمد رضا مختاری مدیر عامل شرکت واگن پارس گفت:قرارداد پروژه لوکوموتیو پارس 33 از اوایل سال جاری آغاز شد و در اوایل آذر ماه نیز تولید اولین لوکوموتیو به اتمام رسید و تحویل راه آهن شد.

مختاری با بیان اینکه لوکوموتیو ساخته شده توسط شرکت واگن پارس در قیاس با لوکوموتیوهای روز دنیا تقریبا 50 درصد صرفه جویی ارزی برای کشور دارد افزود: تجهیزات و استراکچر این پروژه ساخت داخل است و سفارش 10دستگاه به این شرکت داده شده است امسال چهار دستگاه تولید خواهد شد که تمامی استراکچر فلزی آن بومی و حدود 80 درصد باقی تجهیزات نیز داخلی است.

ادامه مطلب...

تولید تعداد ۶۴ دستگاه واگن باری و مسافری در سال جهش تولید

در ۴ ماهه نخست امسال ۶۴ واگن باری و مسافری در شرکت واگن پارس تولید و از سوی شرکت‌های بهره‌بردار در خطوط ریلی کشور به کار گرفته شدند.
جناب آقای محمدرضا مختاری مدیرعامل شرکت واگن پارس در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفت : ۶۰ دستگاه از واگن‌های تولید شده در شرکت واگن‌پارس از نوع باری و چهار دستگاه دیگر نیز از نوع مسافری هستند که همه آنها به شرکت‌های بهره‌بردار تحویل شده است.

ادامه مطلب...

معرفی شرکت واگن پارس در برنامه تلویزیونی قهرمان تولید

شرکت واگن پارس بزرگترین تولید کننده صنایع ریلی کشور
برنامه تلویزیونی قهرمان تولید با  موضوع معرفی توانمندی های شرکت های داخلی و در جهت معرفی تولیدات ملی

حمایت از چرخه تولید در شرکت واگن پارس

رئیس کل دادگستری استان مرکزی: حضور مجموعه قضایی استان در صنایعی مانند شرکت واگن پارس به معنای حمایت حقوقی و قضایی از چرخه تولید است.

حمایت از چرخه تولید در واگن پارس به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز اراک؛ حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی در جریان بازدید از شرکت واگن پارس و نشست با مدیران و نمایندگان کارگران این شرکت گفت: حضور مجموعه قضایی استان در صنایع مانند شرکت واگن پارس به معنای حمایت حقوقی و قضایی از چرخه تولید است ، کارگران ستون فقرات تولید هستند و این حمایت کامل را از آنان خواهیم داشت.

ادامه مطلب...

اولین مصاحبه وزیر محترم راه و شهرسازی در سال جهش تولید در زمینه ناوگان حمل و نقل ریلی

esآقای مهندس محمد اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی طی برنامه تلویزیونی در شبکه دو سیما فرموند : با توجه به منویات مقام معظم رهبری در رابطه با نام گذاری سال 1399 به نام سال جهش تولید، اولین نگاه ها به سمت صنعت و تولید محصولات صنعتی می باشد . شایان ذکر است درسال گذشته برای اولین بار بیشترین حجم لکوموتیو ، واگن باری ، مسافری و ... در اختیار شرکت های حمل و نقل ریلی قرار گرفته است .

ادامه مطلب...

شکستن رکورد تولید واگن در سال رونق تولید در شرکت واگن پارس پس از گذشت 21 سال

1233مدیرعامل شرکت واگن پارس در گفتگو با خبرنگاران گفت: شرکت واگن پارس در سالی که از طرف مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری گردید، تعداد 522 دستگاه انواع واگن باری و مسافری را تولید و به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور تحویل داده است. این تعداد واگن شامل 8 دستگاه واگن مسافری، 514 دستگاه واگن باری می باشند. 
محمدرضا مختاری، افزود: تولید این تعداد واگن در این واحد تولیدی در 21 سال گذشته بی سابقه بوده چرا که آخرین آمار ثبت شده در سوابق شرکت تولید حدود 500 دستگاه، در سال 1377 بوده است.

ادامه مطلب...

قرارداد بازسازی ۵۵ واگن مسافربری در شرکت واگن پارس منعقد شد

مدیرعامل شرکت واگن‌پارس گفت: قرارداد بازسازی و تعمیراساسی ۵۵ واگن مسافربری بین شرکت مسافربری رجاء با این واحد تولیدی منعقد شد و عملیات اجرایی آن نیز به زودی آغاز می‌شود.

«محمدرضا مختاری» روز یک‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این قرارداد بر اساس تبصره ۱۸ قانون بودجه منعقد شده که بر این اساس دولت هزینه بازسازی واگن‌های مسافری و همچنین ساخت چند واگن جدید را به صورت تسهیلات به شرکت بهره‌بردار(رجاء) پرداخت و این شرکت نیز هزینه ساخت و بازسازی را به واگن‌سازی پرداخت می‌کند.

ادامه مطلب...

آقای شیرکوند: مشکلات واحدهای بزرگ صنعتی اراک با حضور معاون اول رییس جمهوری بررسی می‌شود

بازدید آقای شیرکوندسعید شیرکوند روز شنبه پس از بازدید از سه واحد تولیدی هپکو، آذرآب و واگن‌ پارس در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس ارزیابی‌ها و بررسی‌هایی که امروز از این سه واحد تولیدی انجام شد،مسائل و مشکلات آنها لاینحل نیست و با تمرکز دقیق بر مسائل می‌توان راهکارهای عملیاتی اتخاذ کرد.

وی اظهار داشت: تغییرات زودهنگام سهامدار ، نبود ثبات مدیریتی ،مسائل مرتبط با امور مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی و برخی از بانک‌های عامل از مشکلات مشترک هپکو، آذرآب و واگن پارس است که باید برای حل آن‌ها برنامه‌ ریزی کرد.

ادامه مطلب...

گزارش بازدید معاون وزیر صمت از کارخانه واگن پارس و افتتاح نمایشگاه صنعت استان مرکزی

DSC 626211به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس، روز پنج شنبه مورخ 98/8/9 این شرکت میزبان سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت آقای مهندس نیارکی، آقای فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری،آقای حاجی پور ریاست سازمان صنعت معدن تجارت و مسئولین سازمان گسترش بود.

ادامه مطلب...

بومی سازی محصول مشترک دو کارخانه بزرگ برای جلوگیری از واردات

واگن حمل اسیدبه گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس ؛ با همکاری کارخانه های واگن پارس و ماشین سازی اراک و ساخت محصول مشترک سالانه از خروج میلیون ها یورو ارز از کشور جلوگیری می شود. 

مخازن و واگن های حمل اسید محصول مشترک دو ابر کارخانه ماشین سازی و واگن پارس است که پس از 4 ماه تلاش، طراحی و ساخت به ثمر نشست و 50 نمونه از این واگن ها اکنون آماده تحویل به مس سرچشمه کرمان از جمله صنایع مس ایران است. 
مهندس صفاری راد جانشین مدیرعامل واگن پارس با بیان اینکه قرار داد ساخت این واگن ها 100 مورد است گفت: علاوه بر بومی سازی فناوری ساخت با ساخت هر 100 واگن حمل اسید 6 میلیون یورو خروج ارز جلوگیری می شود و کارگران داخلی نیز مشغول کار می گردد.

ادامه مطلب...