تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

اولین مصاحبه وزیر محترم راه و شهرسازی در سال جهش تولید در زمینه ناوگان حمل و نقل ریلی

esآقای مهندس محمد اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی طی برنامه تلویزیونی در شبکه دو سیما فرموند : با توجه به منویات مقام معظم رهبری در رابطه با نام گذاری سال 1399 به نام سال جهش تولید، اولین نگاه ها به سمت صنعت و تولید محصولات صنعتی می باشد . شایان ذکر است درسال گذشته برای اولین بار بیشترین حجم لکوموتیو ، واگن باری ، مسافری و ... در اختیار شرکت های حمل و نقل ریلی قرار گرفته است .

ادامه مطلب...

شکستن رکورد تولید واگن در سال رونق تولید در شرکت واگن پارس پس از گذشت 21 سال

1233مدیرعامل شرکت واگن پارس در گفتگو با خبرنگاران گفت: شرکت واگن پارس در سالی که از طرف مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری گردید، تعداد 522 دستگاه انواع واگن باری و مسافری را تولید و به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور تحویل داده است. این تعداد واگن شامل 8 دستگاه واگن مسافری، 514 دستگاه واگن باری می باشند. 
محمدرضا مختاری، افزود: تولید این تعداد واگن در این واحد تولیدی در 21 سال گذشته بی سابقه بوده چرا که آخرین آمار ثبت شده در سوابق شرکت تولید حدود 500 دستگاه، در سال 1377 بوده است.

ادامه مطلب...

قرارداد بازسازی ۵۵ واگن مسافربری در شرکت واگن پارس منعقد شد

مدیرعامل شرکت واگن‌پارس گفت: قرارداد بازسازی و تعمیراساسی ۵۵ واگن مسافربری بین شرکت مسافربری رجاء با این واحد تولیدی منعقد شد و عملیات اجرایی آن نیز به زودی آغاز می‌شود.

«محمدرضا مختاری» روز یک‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این قرارداد بر اساس تبصره ۱۸ قانون بودجه منعقد شده که بر این اساس دولت هزینه بازسازی واگن‌های مسافری و همچنین ساخت چند واگن جدید را به صورت تسهیلات به شرکت بهره‌بردار(رجاء) پرداخت و این شرکت نیز هزینه ساخت و بازسازی را به واگن‌سازی پرداخت می‌کند.

ادامه مطلب...

آقای شیرکوند: مشکلات واحدهای بزرگ صنعتی اراک با حضور معاون اول رییس جمهوری بررسی می‌شود

بازدید آقای شیرکوندسعید شیرکوند روز شنبه پس از بازدید از سه واحد تولیدی هپکو، آذرآب و واگن‌ پارس در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس ارزیابی‌ها و بررسی‌هایی که امروز از این سه واحد تولیدی انجام شد،مسائل و مشکلات آنها لاینحل نیست و با تمرکز دقیق بر مسائل می‌توان راهکارهای عملیاتی اتخاذ کرد.

وی اظهار داشت: تغییرات زودهنگام سهامدار ، نبود ثبات مدیریتی ،مسائل مرتبط با امور مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی و برخی از بانک‌های عامل از مشکلات مشترک هپکو، آذرآب و واگن پارس است که باید برای حل آن‌ها برنامه‌ ریزی کرد.

ادامه مطلب...

گزارش بازدید معاون وزیر صمت از کارخانه واگن پارس و افتتاح نمایشگاه صنعت استان مرکزی

DSC 626211به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس، روز پنج شنبه مورخ 98/8/9 این شرکت میزبان سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت آقای مهندس نیارکی، آقای فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری،آقای حاجی پور ریاست سازمان صنعت معدن تجارت و مسئولین سازمان گسترش بود.

ادامه مطلب...

بومی سازی محصول مشترک دو کارخانه بزرگ برای جلوگیری از واردات

واگن حمل اسیدبه گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس ؛ با همکاری کارخانه های واگن پارس و ماشین سازی اراک و ساخت محصول مشترک سالانه از خروج میلیون ها یورو ارز از کشور جلوگیری می شود. 

مخازن و واگن های حمل اسید محصول مشترک دو ابر کارخانه ماشین سازی و واگن پارس است که پس از 4 ماه تلاش، طراحی و ساخت به ثمر نشست و 50 نمونه از این واگن ها اکنون آماده تحویل به مس سرچشمه کرمان از جمله صنایع مس ایران است. 
مهندس صفاری راد جانشین مدیرعامل واگن پارس با بیان اینکه قرار داد ساخت این واگن ها 100 مورد است گفت: علاوه بر بومی سازی فناوری ساخت با ساخت هر 100 واگن حمل اسید 6 میلیون یورو خروج ارز جلوگیری می شود و کارگران داخلی نیز مشغول کار می گردد.

ادامه مطلب...

هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار

9به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس بمناسبت هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار ،مدیر روابط عمومی این شرکت به نیابت از مدیر عامل با حضور در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در استان مرکزی و خبرگزاری ها به رسم یادبود از زحمات و تلاش های اصحاب محترم رسانه با اهداء لوح با امضاء مدیر عامل تقدیر بعمل آورد.

قرارداد ساخت 10 دستگاه لکوموتیو در شرکت واگن پارس

156530286به گزارش روابط عمومی شرکت واگن پارس به نقل از مدیرعامل ( جناب آقای محمدرضا مختاری ) ، شرکت واگن پارس  نخستین تولیدکننده لوکوموتیو در کشور و منطقه خاورمیانه است که تولید این محصول بیش از ۲۰ سال در آن متوقف شده بود و به دنبال تلاش های مستمر، قرارداد تولید ۱۰ لوکوموتیو با یکی از شرکت های بهره بردار داخلی منعقد شده است.

«محمدرضا مختاری» عصر سه شنبه در جمع اصحاب رسانه، افزود: شرکت واگن‌پارس  پارسال قرارداد ساخت ۵۰ دستگاه لوکوموتیو را با یک شرکت داخلی امضا کرد اما به دلیل تحریم و مشکلات اقتصادی این قرارداد عملیاتی نشد...

ادامه مطلب...

گزارش تصویری عملکرد تولید سال 98 شرکت واگن پارس

گزارش تصویری از  تولید 150 دستگاه واگن اعم از باری ( شش محوره ، حمل غله ، دو محوره ، لبه بلند و ...) و مسافری در 4 ماهه نخست سال 98 توسط شرکت واگن پارس (واحد نمونه صنعتی استان مرکزی در سال 97 ) . 

شرکت واگن پارس اقدام به ساخت واگن های مسافری با طراحی و امکانات جدید نموده است که پس از پیوستن به  ناوگان ریلی آماده  سرویس دهی هرچه بهتر و بیشتر به هم میهنان عزیز می باشد.

قابل ذکر است صرفه جویی ارزی این تولیدات تا کنون 7.5 میلیون یورو و ارزش ریالی آن 110 میلیارد تومان می باشد. 

تجلیل از واحد نمونه صنعتی استان مرکزی در سال 1398

 آئین تجلیل از ۴۰ واحد نمونه معدنی و صنعتی استان مرکزی با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت شامگاه پنجشنبه در سالن کوه نور اراک برگزار شد.

در این مراسم از شرکت واگن پارس به عنوان واحد نمونه صنعتی در سال 97 تقدیر به عمل آمد.

 

ادامه مطلب...